Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Hasło - jak je stworzyć, jak nie zapomnieć, jakie musi być...


Hasło - jak je stworzyć, jak nie zapomnieć, jakie musi być...

H a s ł o - coś co jest dla nas bardzo ważne. Dzięki niemu to tylko my mamy dostpęp do własnych kont, bloga, e-maila... Tylko my je znamy i przez to czujemy się bezpieczni. Chroni ono nasze konta przed dostępem nieupoważnionych osób. Tylko ono jest zaporą pomiędzy wejściem do naszego małego świata... naszego bloga. Jednak coraz częściej ludzie poprostu próbują włamać się na nasze stronki i inne konta w internecie. Jak więc stworzyć sobie takie hasło które będzie dla nas łatwe, a jednocześnie nikt inny na nie nie wpadnie?

Na początku określmy jakie żadne hasło nie powinno być!

×Nie powinno być naszym nickiem, adresem bloga, emailem, datą urodzenia, nazwiskiem i innymi tego typu rzeczami... to zbyt pospolite dane, na które każdy może wpaść. W końcu wiele osób ma tego typu hasła, więc wlamywacze także gdy próbują się włamać na konto je wpisują.

×Nie powinno być łatwym pojedyńczym słowem. Takim zwyczajnym występującym w słowniku. Bo to zbyt prosta sprawa dla hakera, który może wykorzystać jakiś słownik i tzw. łamacz haseł do włamania się na nasz blog i oczywiście się to mu wtedy uda.

×Nie może być zbyt krótkie i nieskomplikowane, bo im dłuższe i trudniejsze - tym większy problem aby je zgadnąć.

×Nie może być znane innym! Bo jeśli ktoś je pozna może włamać się na Twoje konto, a Ty nadal i tak nie możesz mu tego udowodnić...

A jakie w takim razie cechy powinno posiadać hasło?

×Najlepiej aby było skomplikowanym akronimem czyli frazą stworzoną z kilku pierwszych liter jakichś słów. Powinno zarówno zawierać litery jak i cyfry. Dla urozmaicenia niektóre litery mogą być duże, a inne małe.

×Musi być wyrazem który naprawdę nie istnieje, w żadnym słowniku, żadnych źródłach... w końcu nikomu nie ma przyjść na myśl, aby go wpisać jako hasło gdy się włamuje!

×Musi być ściśle tajne. Na blogu nie powinno być żadnych wskazówek które mogą pomóc w rozszyfrowaniu hasła. Znacie je tylko Wy, nawet nie zna go Wasz kumpel ani brat, bo kto wie... każdy może czasem się z Tobą pokłucić i z zemsty włamać na blog!

×Hasło najlepiej by było jednorazowe, czyli na każdym koncie powinno być inne, albo przynajmniej na blogu założcie inne niż na pozostałych kontach hasło, bo jeśli ktoś włamie się na Wasze innne konto to automatycznie pozna hasło na inne...

Jak wymyśleć sobie trudne, ale łatwe do zapamiętania hasło?

Jak już wspomniałam hasło powinno być akronimem. Znajdźmy sobie kilka znaczących dla nas słów. Mogą być to zarówno imię naszego pierwszego pieska, miejsce urodzenia, dzień imienin, nasze drugie imię, początek kodu pocztowego naszego miasta, nr domu, ulubiony kolor...
Więc jeśli ktoś miał psa o imieniu Max, urodził się w Warszawie, imieniny obchodzi 17 lipca, na drugie imię ma na imię Kasia, jego kod pocztowy to 62-200, mieszka w domu nr 46, a jego ulubionym kolorem jest niebieski może od pierwszych liter lub sylab tych fraz utworzyć hasło. W tym wypadku było by to MW17K6246N . Niby z pozorów baaaardzo trudne hasło, ale jednak dla nas znajome. Na początku możemy go nie pamiętać, więc możemy zapisać sobie małą wskazówkę do hasła na kartce. Potem sami zobaczycie że hasło tak Wam wejdzie w pamięć, że je zarecytujecie nawet zbudzeni nagle w nocy ;) A najważniejsze jest to, że nikt go nie zganie... no i nawet jeśli przypadkowo zobaczy jak je wpisujesz i tak go nie zapamieta! A co zrobić, żeby hasło było jeszcze trudniejsze? Możemy do jego końca dodać nasz nr komórki!

Jeśli mamy kilka kont, ale nie jesteśmy w stanie każdemu stworzyć nowego na tyle skomplikowanego hasła możemy posłużyć się wygodnym dopiskiem, którym będzie łatwe dla nas słówko. A więc do utworzonego prędzej akronimu przy tworzeniu hasła na emaila możemy na końcu dodać słowo: mail, poczta itp., do hasła z blogiem słowo: blog, blogus, blogasek, blogas...itd.

Jak nie zapomnieć hasła?

Przede wszystkim nie korzystajmy w tym przypadku z podpowiedzi. W wielu kontach jest taka opcja, że wpisujemy pytanie i odpowiedź, które uratuje nas gdy zapomnimy hasła. Pytanie jest dostępne dla każdego więc łatwo jest się włamać innym do naszego konta z jego pomocą! Najlepiej jest zostawić pole z pytaniem lub napisać pytanie które jest mylące, bo nie ma nic wspólnego z podpowiedzią, a podpowiedź niech będzie naszym hasłem lub też wymyślmy sobie nowy trudny kod do odszyfrowania i gdzieś go zanotujmy. Być może przyda się w odpowiedniej chwili.

Hasła najlepiej gdzieś zanotować, ale nie piszmy przy nich np. słowa Hasło na blog www.adres.blog.onet.pl... bo jeszcze ktoś znajdzie kartkę i włamanie murowane ;P A więc napiszmy same hasło na jakiejść karteczce i ukryjmy gdzieś, gdzie raczej nikt nie zajrzy. A nawet gdy zajrzy niech nie wyda mu się to podejrzane i niech potraktuje to za zwyczajną notatkę. Hasło możemy też ukryć w pamiętniku na kłódkę itp :)


Kffiatusek 2007 [Powrót] Komentuj


eli

brak www
data: 2009
77-254-59-220.adsl.inetia.pl
IP: 77.254.59.220
supcio
D@L!@

brak www
data: 2008
abzf24.neoplus.adsl.tpnet.pl
IP: 83.9.51.24
FAJNY BLOG ! ! ! POLECAM I ZAPRASZAM DO ZGŁĄSZANIA SIE DO KONKU NA www.dodatki-na-bloga100.blog.onet.pl
POZDRO ! ! !
{powrot}Lay&html by skszad dla orginalne-dodatki
tekst: cool kids of death.
fotka: znaleziona gdzieś. nie znam autora.Mam na imię Vanessa i będe prowadziła tego bloga,blog jest z dodatkami mam nadzieję ze się wam spodoba! zapraszam!
odwiedziło mnie 41459 osób

Ksiega Gości
Dodaj do Księgi
11
2007
Marzec

(** ) Strony-makery
Img 104
Muza na blogi
Obrazki Miłosne
Glitter Kiss
Glitter Maker
Glitter Studio
Banner Generation
Czcionki do ściągania-duży wybór
Avatarstar-zrób szybko avka
Countomat
(^^ ) Programy
Adobe Photoshop C52 PL
Gifat
Graffiti Creator
Paint Shop Pro 8.1
WinRar
Wszystko dla Dzieci
Opera
=)Dolls/Candy(=
Baby Maker
Dollsy-linki
Candy Maker
Zwierzęta


Dodaj do Ulubionych

Strona Główna

powered by blog4u